2017 grammy ödülleri ne demek?
2017 Grammy Ödülleri, 12 Şubat 2017'de , 'ta yapılan ve
kanalında yayınlanan 59.
törenidir. Adaylar 6 Aralık 2016 tarihinde
açıklanmıştır.
Törenin ana sunucusu oldu.
Törenden önceki "ön-yayın" ise (resmî adıyla Açılış Seremonisi) aynı gün
ana şovdan önce yayınlandı.
Performanslar
Performanslar {{'}}dan alınmıştır.
Sanatçı(lar) | Şarkı(lar) |
---|
| "" |
| "" "I Feel It Coming" |
| "The Fighter" |
| "" |
Lukas Graham Kelsea Ballerini | "7 Years" "Peter Pan" |
| "Love Drought" "Sandcastles" |
| "That's What I Like" |
Little Big Town | "" |
Skip Marley | "" |
William Bell | "Born Under a Bad Sign" |
Maren Morris | "Once" |
Adele | 'ı anma "Fastlove" |
| "Moth into Flame" |
Sturgill Simpson The Dap-Kings | "All Around You" |
Andra Day Tori Kelly Little Big Town | 'i anma "Stayin' Alive" "Tragedy" "How Deep Is Your Love" "Night Fever" |
| "Award Tour" "Movin Backwards" "We the People...." |
The Time | 'i anma "Jungle Love" "The Bird" "Let's Go Crazy" |
| "ABC" |
Kirk Franklin Francis and the Lights Tamela Mann | "How Great" "All We Got" |
Cynthia Erivo | Geçtiğimiz yılda ölen müzisyenleri anma "" |
Ödüller
Genel
- "" –
,
yapımcılar; Julian Burg, Tom Elmhirst, , Liam Nolan & Alex Pasco,
mühendisler/mixerler; Tom Coyne & Randy Merrill, mastering
mühendisleri
- "" –
,
& Pluss,
yapımcılar; Jaycen Joshua & Stuart White, mühendisler/mixerler; Dave
Kutch, mastering mühendisi
- "7 Years" – Lukas Graham Future Animals & Pilo, yapımcılar; Delbert
Bowers, Sebastian Fogh, Stefan Forrest & David LaBrel,
mühendisler/mixerler; Tom Coyne, mastering mühendisi
- "" –
featuring
,
yapımcılar; Noel "Gadget" Campbell, , Manny Marroquin, & Marcos Tovar,
mühendisler/mixerler; Chris Gehringer, mastering mühendisi
- "Stressed Out" –
& , yapımcılar; Neal Avron & Adam
Hawkins, mühendisler/mixerler; Chris Gehringer, mastering mühendisi
- –
- , , , , , ,
, & , yapımcılar; Julian Burg, Austen
Jux Chandler, Cameron Craig, Samuel Dixon, Tom Elmhirst, Declan
Gaffney, Serban Ghenea, John Hanes, Jan Holzner, Michael Ilbert,
Chris Kasych, Greg Kurstin, Charles Moniz, Liam Nolan, Alex
Pasco, Mike Piersante, Ariel Rechtshaid, Rich Rich, Dave
Schiffman & Matt Wiggins, mühendisler/mixerler; Tom Coyne &
Randy Merrill, mastering mühendisi
- –
- , , & , eşlik eden sanatçılar; Vincent
Berry II, Ben Billions, James Blake, BOOTS, Jonny Coffer,
Dannyboystyles, , Alex
Delicata, , Derek Dixie, Kevin Garrett,
, HazeBanga,
, , King Henry, Beyoncé Knowles,
, Jeremy McDonald, MeLo-X,
Mike Will Made-It, Pluss & Jack White, yapımcılar; Mike Dean,
Jaycen Joshua, Greg Koller, Tony Maserati, Lester Mendoza, Vance
Powell, Joshua V. Smith & Stuart White, mühendisler/mixerler;
Dave Kutch, mastering mühendisi
- –
- , ,
, &
, eşlik eden sanatçılar; The
Audibles, Axident, Justin Bieber, Big Taste, , Blood, Jason "Poo Bear" Boyd,
Scott "Scooter" Braun, , Diplo,
Gladius, Nico Hartikainen, Mark "The Mogul" Jackson, Steve
James, Ian Kirkpatrick, Maejor, MdL, Skrillex, Jeremy Snyder & @
S O U N D Z, yapımcılar; Simon Cohen, Diplo, Mark "Exit"
Goodchild, Josh Gudwin, Jaycen Joshua, Manny Marroquin, Chris
"Tek" O'Ryan, Johannes Rassina, Gregg Rominiecki, Chris
Sclafani, Skrillex, Dylan William & Andrew Wuepper,
mühendisler/mixerler; Tom Coyne & Randy Merrill, mastering
mühendisi
- –
- , ,
Kyla, ,
& Wizkid, eşlik eden sanatçılar;
Brian Alexander-Morgan, Axlfoliethc, Beat Bully,
, Cardo, Dwayne "Supa Dups"
Chin-Quee, Daxz, DJ Dahi, Frank Dukes, Maneesh, Murda Beatz,
Nineteen85, Ricci Riera, Allen Ritter, Noah "40" Shebib,
Southside, Sevn Thomas, Jordan Ullman, , Wizkid & Young Exclusive,
yapımcılar; Noel Cadastre, Noel "Gadget" Campbell, Seth Firkins,
David "Prep" Bijan Huges & , mühendisler/mixerler;
Chris Athens, mastering mühendisi
- A Sailor's Guide to Earth – Sturgill Simpson
- Sturgill Simpson, yapımcılar; Geoff Allan, David Ferguson & Sean
Sullivan, mühendisler/mixerler; Gavin Lurssen, mastering
mühendisi
- ""
- , Asheton Hogan, & , söz yazarları (Beyoncé)
- ""
- & , söz yazarları (Adele)
- "I Took a Pill in Ibiza"
- Mike Posner, söz yazarları (Mike Posner)
- ""
- , & , söz yazarları (Justin Bieber)
- "7 Years"
- Christopher Brody Brown, Lukas Forchhammer, Stefan Forrest,
David LaBrel, Morten Pilegaard & Morten Ristorp, söz yazarları
(Lukas Graham)
- Kelsea Ballerini
- Maren Morris
Pop
- "" –
- "Hold Up" –
- "" –
- "Piece By Piece ( Version)" –
- "" –
- "" – ile
- "7 Years" – Lukas Graham
- "" –
ile
- "" –
ile
- "Stressed Out" –
- Cinema –
- Fallen Angels –
- Stages Live –
- Summertime: Willie Nelson Sings Gershwin –
- Encore: Movie Partners Sing Broadway –
Dans/Elektronik
- "Tearing Me Up" – Bob Moses
- Bob Moses, yapımcılar; , mixer
- "Don't Let Me Down" – ile Daya
- The Chainsmokers, yapımcılar; Jordan Young, mixer
- "Never Be Like You" – Flume ile Kai
- Harley Streten, yapımcılar; Eric J Dubowsky, mixer
- "'Chelsea" – Riton
- Riton, yapımcılar; Wez Clarke, mixer
- "Drinkee" –
- Sofi Tukker, yapımcılar; Bryan Wilson, mixer
- Skin – Flume
- Electronica 1: The Time Machine –
- Epoch –
- Barbara Barbara, We Face a Shining Future – Underworld
- Louie Vega Starring...XXVIII – Little Louie Vega
Çağdaş Enstrümantal
En İyi Çağdaş Enstrümental Albüm
- Human Nature –
- When You Wish Upon a Star – Bill Frisell
- Way Back Home: Live from Rochester, NY – Steve Gadd Band
- Unspoken – Chuck Loeb
- Culcha Vulcha – Snarky Puppy
Rock
- "Joe" (Live from Austin City Limits) –
- "" –
ile
- "Blackstar" –
- "The Sound of Silence" (Live On
) –
- "Heathens" –
- "Shock Me" – Baroness
- "Silvera" –
- "Rotting in Vain" –
- "Dystopia" –
- "The Price Is Wrong" – Periphery
En İyi Rock Şarkısı
- "Blackstar"
- , söz yazarı (David
Bowie)
- "Burn the Witch"
- "Hardwired"
- "Heathens"
- "My Name Is Human"
- Rich Meyer, Ryan Meyer & Johnny Stevens, söz yazarı ()
- California –
- Tell Me I'm Pretty –
- Magma –
- Death of a Bachelor –
- Weezer – Weezer
Alternatif
- 22, A Million – Bon Iver
- Blackstar –
- The Hope Six Demolition Project –
- Post Pop Depression –
- –
R&B
En İyi R&B Performansı
- "Turnin' Me Up" – BJ the Chicago Kid
- "Permission" – Ro James
- "I Do" –
- "" –
- "Cranes in the Sky" –
- "The Three Of Me" – William Bell
- "Woman's World" – BJ the Chicago Kid
- "Sleeping with the One I Love" – Fantasia
- "Angel" – Lalah Hathaway
- "Can't Wait" –
- ""
- , & , söz yazarı
(PARTYNEXTDOOR ile Drake)
- "Exchange"
- Michael Hernandez & ,
söz yazarı (Bryson Tiller)
- ""
- Jeff Bhasker, , John-Nathan
Glass & , söz yazarı
(Rihanna)
- "Lake by the Ocean"
- Hod David & , söz yazarı
()
- "Luv"
- Magnus August Høiberg,
& , söz yazarı (Tory
Lanez)
En İyi Çağdaş R&B Albümü
- –
- Ology – Gallant
- We Are King – KING
- Malibu –
- –
- In My Mind – BJ the Chicago Kid
- Lalah Hathaway Live – Lalah Hathaway
- Velvet Portraits – Terrace Martin
- Healing Season – Mint Condition
- Smoove Jones –
Rap
- "No Problem" –
ile &
- "Panda" –
- "Pop Style" – ile
- "All the Way Up" – & ile & Infared
- "THat Part" – ile
- "Freedom" – ile
- "" –
- "Broccoli" – D.R.A.M. ile Lil Yachty
- "Ultralight Beam" – ile , Kelly Price, Kirk
Franklin &
- "" – ile
- "All the Way Up"
- , Edward Davadi, Shandel
Green, , , & , söz yazarı (Fat Joe & Remy Ma
featuring French Montana & Infared)
- ""
- , Ross
Birchard, Ernest Brown, Andrew Dawson, , , Noah Goldstein, , Patrick Reynolds, & , söz yazarı (Kanye West ile
)
- ""
- & Paul Jefferies,
söz yazarı (Drake)
- "No Problem"
- , & , James Norris Francies, Jonathan
Hoard, Cam Obi, Ivan Rosenberg, Conor Szymanski, Lakeithsha
Williams & Jaime Woods, söz yazarı (Chance the Rapper ile Lil
Wayne ve 2 Chainz)
- "Ultralight Beam"
- Chancelor Bennett, Kasseem Dean, Mike Dean, Kirk Franklin, Noah
Goldstein, Samuel Griesemer, , Jerome Potter, Kelly Price, Nico
"Donnie Trumpet" Segal, Derek Watkins, Kanye West & Cydel Young,
söz yazarı (Kanye West ile Chance The Rapper, Kelly Price, Kirk
Franklin & The-Dream)
- Coloring Book –
- and the Anonymous Nobody... –
- Major Key –
- –
- Blank Face LP –
- –
Country
En İyi Country Solo Performansı
- "Love Can Go to Hell" – Brandy Clark
- "Vice" –
- "My Church" – Maren Morris
- "Church Bells" –
- "Blue Ain't Your Color" –
En İyi Country Duo/Grup Performansı
- "Different for Girls" – Dierks Bentley ile Elle King
- "21 Summer" – Brothers Osborne
- "Setting the World on Fire" – &
- "Jolene" – ile
- "Think of You" – Chris Young ile
En İyi Country Şarkısı
- "Blue Ain't Your Color"
- Clint Lagerberg, Hillary Lindsey & Steven Lee Olsen, söz yazarı
()
- "Die a Happy Man"
- Sean Douglas, Thomas Rhett & Joe Spargur, söz yazarı (Thomas
Rhett)
- "Humble and Kind"
- Lori McKenna, söz yazarı ()
- "My Church"
- & Maren Morris, söz yazarı (Maren
Morris)
- "Vice"
- , Shane McAnally &
Josh Osborne, söz yazarı (Miranda Lambert)
En İyi Country Albümü
- Big Day in a Small Town – Brandy Clark
- Full Circle –
- Hero – Maren Morris
- A Sailor's Guide to Earth – Sturgill Simpson
- Ripcord –
New Age
En İyi New Age Albümü
- Orogen — John Burke
- Dark Sky Island —
- Inner Passion — Peter Kater & Tina Guo
- Rosetta —
- White Sun II — White Sun
Caz
En İyi Doğaçlama Caz Solo
- "Countdown" — Joey Alexander, solist
- "In Movement" — Ravi Coltrane, solist
- "We See" — Fred Hersch, solist
- "I Concentrate on You" — Brad Mehldau, solist
- "I'm So Lonesome I Could Cry" — , solist
En İyi Caz Vokal Albümü
- Sound of Red — René Marie
- Upward Spiral — Branford Marsalis Quartet ile özel konuk Kurt
Elling
- Take Me to the Alley — Gregory Porter
- Harlem on My Mind — Catherine Russell
- The Sting Variations — The Tierney Sutton Band
En İyi Enstrümantal Caz Albümü
- Book of Intuition — Trio
- Dr. Um — Peter Erskine
- Sunday Night at the Vanguard — The Fred Hersch Trio
- Nearness — Joshua Redman & Brad Mehldau
- Country for Old Men —
En İyi Büyük Caz Topluluğu Albümü
- Real Enemies — Darcy James Argue's Secret Society
- MONK'estra, Vol. 1 — John Beasley
- Kaleidoscope Eyes: Music of the Beatles — John Daversa
- All L.A. Band — Bob Mintzer
- Presidential Suite: Eight Variations on Freedom — Ted Nash Big
Band
En İyi Latin Caz Albümü
- Entre Colegas — Andy González
- Madera Latino: A Latin Jazz Perspective on the Music of Woody Shaw
— Brian Lynch & çeşitli sanatçılar
- Canto América — Michael Spiro/Wayne Wallace La Orquesta
Sinfonietta
- 30 — Trio Da Paz
- Tribute to Irakere: Live in Marciac — Chucho Valdés
Gospel/Çağdaş Hristiyan
En İyi Gospel Performansı/Şarkısı
- "It's Alright, It's OK" — Shirley Caesar featuring Anthony Hamilton
- Stanley Brown & Courtney Rumble, söz yazarı
- "You're Bigger [Live]" — Jekalyn Carr
- Allundria Carr, söz yazarı
- "Made a Way [Live]" — Travis Greene
- Travis Greene, söz yazarı
- "God Provides" — Tamela Mann
- Kirk Franklin, söz yazarı
- "Better" — Hezekiah Walker
- Jason Clayborn, Gabriel Hatcher & Hezekiah Walker, söz yazarı
En İyi Çağdaş Hristiyan Şarkısı
- "Trust in You" — Lauren Daigle
- Lauren Daigle, Michael Farren & Paul Mabury, söz yazarı
- "Priceless" — For King & Country
- Benjamin Backus, Seth Mosley, Joel Smallbone, Luke Smallbone &
Tedd Tjornhom, söz yazarı
- "King of the World" —
- Natalie Grant, Becca Mizell & Samuel Mizell, söz yazarı
- "Thy Will" — Hillary Scott & The Scott Family
- Bernie Herms, Hillary Scott & Emily Weisband, söz yazarı
- "Chain Breaker" — Zach Williams
- Mia Fieldes, Jonathan Smith & Zach Williams, söz yazarı
En İyi Gospel Albüm
- Listen – Tim Bowman, Jr.
- Fill This House – Shirley Caesar
- A Worshipper's Heart [Live] – Todd Dulaney
- Losing My Religion – Kirk Franklin
- Demonstrate [Live] – William Murphy
En İyi Çağdaş Hristiyan Albümü
- Poets & Saints – All Sons & Daughters
- American Prodigal – Crowder
- Be One –
- Youth Revival [Live] – Hillsong Young & Free
- Love Remains – Hillary Scott & The Scott Family
En İyi Gospel Topluluk Albümü
- Better Together – Gaither Vocal Band
- Nature's Symphony in 432 – The Isaacs
- Hymns – Joey + Rory
- Hymns and Songs of Inspiration – Gordon Mote
- God Don't Never Change: The Songs of Blind Willie Johnson –
(Various Artists); Jeffrey Gaskill, yapımcı
Latin
En İyi Latin Pop Albümü
- Un Besito Más — Jesse & Joy
- Ilusión — Gaby Moreno
- Similares —
- Seguir Latiendo — Sanalejo
- Buena Vida —
En İyi Latin Pop, Rock ya da Urban Albümü
- iLevitable — ile
- L.H.O.N. (La Humanidad O Nosotros) — Illya Kuryaki & The
Valderamas
- Buenaventura — La Santa Cecilia
- Los Rakas — Los Rakas
- Amor Supremo — Carla Morrison
En İyi Bölgesel Meksika veya Tejano Albümü
- Raíces — Banda El Recodo De Cruz Lizárraga
- Hecho A Mano — Joss Favela
- Un Azteca En El Azteca, Vol. 1 (En Vivo) — Vicente Fernández
- Generación Maquinaria Est. 2006 — La Maquinaria Norteña
- Tributo A Joan Sebastian Y Rigoberto Alfaro — Mariachi Divas de
Cindy Shea
En İyi Geleneksel Tropikal Latin Albümü
- Conexión — Fonseca
- La Fantasia Homenaje A Juan Formell — Formell Y Los Van Van
- 35 Aniversario — Grupo Niche
- La Sonora Santanera En Su 60 Aniversario — Sonora Santanera
- Donde Están? — Jose Lugo & Guasábara Combo
American Roots
En İyi Amerikana Performansı
- "Ain't No Man" — The Avett Brothers
- "Mother's Children Have a Hard Time" —
- "Factory Girl" — Rhiannon Giddens
- "House of Mercy" — Sarah Jarosz
- "Wreck You" — Lori McKenna
En İyi Amerikana Şarkısı
- "Alabama at Night"
- Robbie Fulks, söz yazarı (Robbie Fulks)
- "City Lights"
- Jack White, söz yazarı ()
- "Gulfstream"
- Eric Adcock & Roddie Romero, söz yazarı (Roddie Romero ve the
Hub City All-Stars)
- "Kid Sister"
- Vince Gill, söz yazarı (The Time Jumpers)
- "Wreck You"
- Lori McKenna & Felix McTeigue, söz yazarı (Lori McKenna)
En İyi Amerikana Albümü
- True Sadness — The Avett Brothers
- This Is Where I Live — William Bell
- The Cedar Creek Sessions —
- The Bird and the Rifle — Lori McKenna
- Kid Sister — The Time Jumpers
En İyi Bluegrass Albümü
- Original Traditional — Blue Highway
- Burden Bearer — Doyle Lawson & Quicksilver
- The Hazel and Alice Sessions — Laurie Lewis & The Right Hands
- North by South — Claire Lynch
- Coming Home — O'Connor Band With Mark O'Connor
En İyi Geleneksel Blues Albümü
- Can't Shake the Feeling — Lurrie Bell
- Live at the Greek Theatre — Joe Bonamassa
- Blues & Ballads (A Folksinger's Songbook: Volumes I & II) — Luther
Dickinson
- The Soul of Jimmie Rodgers — Vasti Jackson
- Porcupine Meat — Bobby Rush
En İyi Çağdaş Blues Albümü
- The Last Days of Oakland — Fantastic Negrito
- Love Wins Again — Janiva Magness
- Bloodline — Kenny Neal
- Give It Back to You — The Record Company
- Everybody Wants a Piece — Joe Louis Walker
En İyi Folk Albümü
- Silver Skies Blue — Judy Collins & Ari Hest
- Upland Stories — Robbie Fulks
- Factory Girl — Rhiannon Giddens
- Weighted Mind — Sierra Hull
- Undercurrent — Sarah Jarosz
En İyi Bölgesel Root Music albümü
- Broken Promised Land — Barry Jean Ancelet & Sam Broussard
- It's a Cree Thing — Northern Cree
- E Walea — Kalani Pe'a
- Gulfstream — Roddie Romero and the Hub City All-Stars
- I Wanna Sing Right: Rediscovering Lomax in the Evangeline Country
— (Çeşitli Sanatçılar)
Reggae
En İyi Reggae Albümü
- Sly & Robbie Presents... Reggae For Her — Devin Di Dakta & J.L
- Rose Petals — J Boog
- Ziggy Marley — Ziggy Marley
- Everlasting — Raging Fyah
- Falling Into Place — Rebelution
- Soja:Live In Virginia – Soja
Dünya Müziği
En İyi Dünya Müziği Albümü
- UPGRADED — Celtic Woman
- Walking in the Footsteps of Our Fathers —
- Sing Me Home — & The Silk Road
Ensemble
- Land of Gold — Anoushka Shankar
- Dois Amigos, Um Século De Música: Multishow Live — &
Çocuk Müziği
En İyi Çocuk Müziği Albümü
- Explorer of the World — Frances England
- Infinity Plus One — Secret Agent 23 Skidoo
- Novelties — Recess Monkey
- Press Play — Brady Rymer And The Little Band That Could
- Saddle Up — The Okee Dokee Brothers
Spoken Word
En İyi Spoken Word albümü (Şiir, Sesli Kitaplar & Konuşan Hikâye Kitapları)
- The Girl with the Lower Back Tattoo — Amy Schumer
- In Such Good Company: Eleven Years of Laughter, Mayhem, and Fun
in the Sandbox —
- M Train —
- Under the Big Black Sun: A Personal History of L.A.Punk (John Doe
With Tom DeSavia) — (Çeşitli Sanatçılar)
- Unfaithful Music & Disappearing Ink —
Komedi
En İyi Komedi albümü
- ...America...Great... –
- American Myth – Margaret Cho
- Boyish Girl Interrupted – Tig Notaro
- Live at the Apollo – Amy Schumer
- Talking for Clapping – Patton Oswalt
Müzikal Gösteri
En İyi Müzikal Tiyatro Albümü
- Bright Star – Carmen Cusack, solist; Jay Alix, Peter Asher & Una
Jackman, yapımcılar; , beste;
Edie Brickell, beste (Original Broadway Cast)
- The Color Purple – Cynthia Erivo & , solist; , Van Dean, Frank Filipetti, Roy
Furman, Scott Sanders & Jhett Tolentino, yapımcılar; , Brenda Russell & , beste (New Broadway Cast)
- Fiddler on the Roof — Danny Burstein, solist; Louise Gund, David
Lai & Ted Sperling, yapımcılar; Jerry Bock, beste; Sheldon Harnick,
söz (2016 Broadway Cast)
- Kinky Boots — Killian Donnelly & Matt Henry, solist; Sammy James,
Jr., , Stephen Oremus &
William Wittman, yapımcılar; , beste (Original West End Cast)
- Waitress — Jessie Mueller, solist; Neal Avron, & Nadia DiGiallonardo,
yapımcılar; , beste
(Original Broadway Cast)
Görsel Medya için Müzik
Görsel Medya için En İyi Toplama Film Müziği
- – (Çeşitli Sanatçılar)
- Miles Ahead – ( & Çeşitli
Sanatçılar)
- Steve Berkowitz, &
Robert Glasper, çeşitli yapımcılar
-
– (Çeşitli Sanatçılar)
- – (Çeşitli
Sanatçılar)
- Mike Caren, Darren Higman & Kevin Weaver, çeşitli yapımcılar
- Vinyl: The Essentials Season 1 – (Çeşitli Sanatçılar)
- Stewart Lerman, Randall Poster & Kevin Weaver, çeşitli
yapımcılar
Görsel Medya İçin Yapılan En İyi Soundtrack
- Bridge Of Spies – Thomas Newman, besteci
- – , besteci
- – & Ryuichi Sakamoto, besteci
- – , besteci
- – Kyle
Dixon & Michael Stein, besteci
- – Kyle
Dixon & Michael Stein, besteci
Görsel Medya İçin Yazılan En İyi Şarkı
- "" –
,
& , söz yazarları (Justin
Timberlake, , , , , Walt Dohrn, Ron Funches,
Caroline Hjelt, Aino Jawo, Christopher Mintz-Plasse & Kunal Nayyar
tarafından seslendirildi)
- "Heathens" – , söz yazarları
( tarafından
seslendirildi)
- "Just Like Fire" – Oscar Holter, Max Martin,
& Shellback, söz yazarları
( tarafından seslendirildi)
- "Purple Lamborghini" – Shamann Cooke, & , söz yazarları (Skrillex & Rick Ross
tarafından seslendirildi)
- "Try Everything" – , & , söz yazarları
( tarafından seslendirildi)
- "The Veil" – , söz yazarı
(Peter Gabriel tarafından seslendirildi)
Beste
En İyi Enstrümantal Beste
- "Bridge of Spies (End Title)"
- Thomas Newman, beste (Thomas Newman)
- "The Expensive Train Set (An Epic Sarahnade for Big Band)"
- Tim Davies, beste (Tim Davies Big Band)
- "Flow"
- Alan Ferber, beste (Alan Ferber Nonet)
- "L'Ultima Diligenza Di Red Rock – Verisione Integrale"
- , beste (Ennio
Morricone)
- "Spoken At Midnight"
- Ted Nash, beste (Ted Nash Big Band)
Aranjman
En İyi Aranjman veya Acapella
- Ask Me Now
- John Beasley, aranjör (John Beasley)
- Good 'Swing' Wenceslas
- Sammy Nestico, aranjör (The Count Basie Orchestra)
- Linus & Lucy
- Christian Jacob, aranjör (The Phil Norman Tentet)
- Lucy In The Sky With Diamonds
- John Daversa, aranjör (John Daversa)
- We Three Kings
- Ted Nash, aranjör (Jazz At Lincoln Center Orchestra With Wynton
Marsalis)
- You And I
- Jacob Collier, aranjör (Jacob Collier)
En İyi Vokali Destekleyen Enstrümantal Düzenleme
- Do You Hear What I Hear?
- Gordon Goodwin, aranjör (Gordon Goodwin's Big Phat Band
Featuring Take 6)
- Do You Want to Know a Secret
- John Daversa, aranjör (John Daversa Featuring Renee Olstead)
- Flintstones
- Jacob Collier, aranjör (Jacob Collier)
- The Music
- Alan Broadbent, aranjör (Kristin Chenoweth)
- Somewhere (Dirty Blvd) (Extended Version)
- Billy Childs & Larry Klein, aranjörler (Lang Lang Featuring Lisa
Fischer & Jeffrey Wright)
Ambalaj
En İyi Kayıt Paketi
-
- Ciarra Pardo & , sanat
yönetmeni (Rihanna)
- Blackstar
- Jonathan Barnbrook, sanat yönetmeni ()
- Human Performance
- Andrew Savage, sanat yönetmeni (Parquet Courts)
- Sunset Motel
- Sarah Dodds & Shauna Dodds, sanat yönetmeni (Reckless Kelly)
- UPGRADED
- Eric Timothy Carlson, sanat yönetmeni (Bon Iver)
En İyi Kutulu veya Özel Sınırlı Sayılı Müzik Paketi
- Edith Piaf 1915–2015
- Gérard Lo Monaco, sanat yönetmeni ()
- 401 Days
- Jonathan Dagan & Mathias Høst Normark, sanat yönetmeni (J.Views)
- I Like It When You Sleep, For You Are So Beautiful Yet So Unaware
Of It
- Samuel Burgess-Johnson & Matthew Healy, sanat yönetmeni ()
- Paper Wheels (Deluxe Limited Edition)
- Matt Taylor, sanat yönetmeni (Trey Anastasio)
- Tug of War (Deluxe Edition)
- Simon Earith & James Musgrave, sanat yönetmeni ()
Albüm Notları
En İyi Albüm Notları
- The Complete Monument & Columbia Albums Collection
- Mikal Gilmore, albüm not yazarı ()
- The Knoxville Sessions, 1929–1930: Knox County Stomp
- Ted Olson & Tony Russell, albüm not yazarı (Çeşitli Sanatçılar)
- Ork Records: New York, New York
- Rob Sevier & Ken Shipley, albüm not yazarı (Çeşitli Sanatçılar)
- Sissle And Blake Sing Shuffle Along
- Ken Bloom & Richard Carlin, albüm not yazarı ( & Noble Sissle)
- Waxing The Gospel: Mass Evangelism & The Phonograph, 1890–1990
- Richard Martin, albüm not yazarı (Çeşitli Sanatçılar)
Tarihi
En İyi Tarihi Albüm
- The Cutting Edge 1965–1966: The Bootleg Series, Vol. 12
(Collector's Edition)
- Steve Berkowitz & Jeff Rosen, çeşitli yapımcılar; Mark Wilder,
mastering mühendisi ()
- Music Of Morocco From The Library Of Congress: Recorded By , 1959
- April G. Ledbetter, Steven Lance Ledbetter, Bill Nowlin &
Philip D. Schuyler, çeşitli yapımcılar; Rick Fisher & Michael
Graves, mastering mühendisi (Çeşitli Sanatçılar)
- Ork Records: New York, New York
- Rob Sevier & Ken Shipley, çeşitli yapımcılar; Jeff Lipton &
Maria Rice, mastering mühendisi (Çeşitli Sanatçılar)
- Vladimir Horowitz: The Unreleased Live Recordings 1966–1983
- Bernard Horowitz, Andreas K. Meyer & Robert Russ, çeşitli
yapımcılar; Andreas K. Meyer & Jeanne Montalvo, mastering
mühendisi ()
- Waxing The Gospel: Mass Evangelism & The Phonograph, 1890–1990
- Michael Devecka, Meagan Hennessey & Richard Martin, çeşitli
yapımcılar; Michael Devecka, David Giovannoni, Michael
Khanchalian & Richard Martin, mastering mühendisi (Çeşitli
Sanatçılar)
Mühendislik
En İyi Albüm (Mühendislik), Klasik Dışı
- Are You Serious
- Tchad Blake & David Boucher, mühendisler; Bob Ludwig, mastering
mühendisi ()
- Blackstar
- , Tom Elmhirst, Kevin
Killen & (David
Bowie)
- Dig In Deep
- Ryan Freeland, mühendis; Kim Rosen, mastering mühendisi ()
- Hit N Run Phase Two
- Booker T., Dylan Dresdow, Chris James,
& Justin Stanley,
mühendis; Dylan Dresdow, mastering mühendisi (Prince)
- Undercurrent
- Shani Gandhi & Gary Paczosa, mühendis; Paul Blakemore, mastering
mühendisi (Sarah Jarosz)
En İyi Albüm (Mühendislik), Klasik
- The Ghosts Of Versailles
- Mark Donahue, Fred Vogler & David L Williams, mühendisler
(James Conlon, Guanqun Yu, Joshua Guerrero, Patricia Racette,
Christopher Maltman, Lucy Schaufer, Lucas Meachem, LA Opera
Chorus & Orchestra)
- Dutilleux: Sur La Mêe Accord; Les Citations; Mystère De L'Instant &
Timbres, Espace, Mouvement
- Alexander Lipay & Dmitriy Lipay, mühendisler (Ludovic Morlot &
Seattle Symphony)
- Reflections
- Morten Lindberg, mühendis (Øyvind Gimse, Geir Inge Lotsberg &
Trondheimsolistene)
- Shadow of Sirius
- Silas Brown & David Frost, mühendisler; Silas Brown
- Under Stalin's Shadow – Symphonies Nos. 5, 8 & 9
- Shawn Murphy & Nick Squire, mühendisler; Tim Martyn, mastering
engineer (Andris Nelsons & Boston Symphony Orchestra)
Yapımcı
Yılın Yapımcısı (Klasik Dışı)
-
- "Cold Water" ( ile & MØ)
- "Friends" (Francis and the Lights ile Bon Iver)
- "
()
- "Love Yourself" ()
- "" ()
- "Wild Love" (Cashmere Cat ile & Francis and the Lights)
-
- ""
( ile )
- ""
()
- Love You To Death (Tegan And Sara)
- "Million Years Ago" (Adele)
- "Something in the Way You Move" ()
- "Water Under The Bridge" (Adele)
-
- ""
()
- "" ()
- ""
(Ariana Grande)
- "Just Like Fire" ()
- "" ()
- ""
()
- "Side to Side" (Ariana Grande ile )
- Nineteen85
- "For Free" ( ile
)
- ""
()
- "Not Nice" ()
- ""
( ile Wizkid & Kyla)
- "Rising Water" (James Vincent McMorrow)
- Sept. 5th (dvsn)
- "" (Drake ile
)
- We Move (James Vincent McMorrow)
- Ricky Reed
- "Better" ( ile )
- "Cruel World" (Phantogram)
- "Girls Talk Boys" ()
- "HandClap" (Fitz and The Tantrums)
- "Me Too" (Meghan Trainor)
- "" (Meghan Trainor)
- "Sober" ( featuring JRY)
- "You Don't Get Me High Anymore" (Phantogram)
Yılın Yapımcısı (Klasik)
- Blanton Alspaugh
- The Aeolian Organ At Duke University Chapel (Christopher
Jacobson)
- Bolcom: Canciones De Lorca & Prometheus (René Barbera, Jeffrey
Biegel, Carl St. Clair, Pacific Chorale & Pacific Symphony)
- Brahms: The Four Symphonies (Leonard Slatkin & Detroit Symphony
Orchestra)
- Copland: Appalachian Spring Complete Ballet; Hear Ye! Hear Ye!
(Leonard Slatkin & Detroit Symphony Orchestra)
- Corigliano: The Ghosts Of Versailles (James Conlon, Guanqun Yu,
Joshua Guerrero, Patricia Racette, Christopher Maltman, Lucy
Schaufer, Lucas Meachem, LA Opera Chorus & Orchestra)
- Dvořák: Symphonies Nos. 7 & 8 (Andrés Orozco-Estrada & Houston
Symphony)
- Dvořák: Symphony No. 6; Slavonic Dances (Andrés Orozoco-Estrada
& Houston Symphony)
- Floyd: Wuthering Heights (Joseph Mechavich, Heather Buck, Vale
Rideout, Susanne Mentzer, Kelly Markgraf, Georgia Jarman,
Milwaukee Symphony Orchestra & Florentine Opera Company)
-
- Bach: The Cello Suites According To Anna Magdalena (Matt
Haimovitz)
- Bates: Anthology Of Fantastic Zoology (Riccardo Muti & Chicago
Symphony Orchestra)
- Beethoven: Piano Sonatas, Vol. 5 (Jonathan Biss)
- Brahms & Dvořák: Serenades (Boston Symphony Chamber Players)
- Fitelberg: Chamber Works (ARC Ensemble)
- Ispirare (Melia Watras)
- Overtures To Bach (Matt Haimovitz)
- Schoenberg: Kol Nidre; Shostakovich: Suite On Verses Of
Michelangelo Buonarroti (Ildar Abdrazakov, Alberto Mizrahi,
Riccardo Muti, Duain Wolfe, Chicago Symphony Orchestra & Chorus)
- Shadow Of Sirius (Jerry F. Junkin & The University Of Texas Wind
Ensemble)
- Marina A. Ledin, Victor Ledin
- Friedman: Original Piano Compositions (Joseph Banowetz)
- Moszkowski: From Foreign Lands (Martin West & San Francisco
Ballet Orchestra)
- Judith Sherman
- American First Sonatas (Cecile Licad)
- Berlin: This Is The Life! (Rick Benjamin & Paragon Ragtime
Orchestra)
- Centennial Commissions, Vol. II (Charles Neidich & Pro Arte
Quartet)
- Gernsheim & Brahms: Piano Quintets (Reiko Uchida & Formosa
Quartet)
- Latin American & Spanish Masterpieces For Flute & Piano
(Stephanie Jutt)
- Similar Motion (Momenta Quartet)
- Tchaikovsky: Complete Works For Violin & Orchestra (Jennifer
Koh, Alexander Vedernikov & Odense Symphony Orchestra)
- Tower: String Quartets Nos. 3-5 & Dumbarton Quintet (Miami
String Quartet)
- Robina G. Young
- Johnson: Considering Matthew Shepard (Craig Hella Johnson &
Conspirare)
- Lutosławski: Concerto For Orchestra; Brahms: Piano Quartet
(Miguel Harth-Bedoya & Fort Worth Symphony Orchestra)
- Mozart: Keyboard Music, Vols. 8 & 9 (Kristian Bezuidenhout)
- Prokofiev: Piano Concertos Nos. 2 & 5 (Vadym Kholodenko, Miguel
Harth-Bedoya & Fort Worth Symphony Orchestra)
- A Wondrous Mystery - Renaissance Choral Music For Christmas
(Stile An
Remiks
En İyi Remix Kaydı (Klasik Dışı)
- '"Cali Coast" (Psionics Remix)
- Josh Williams, remiks yapan (Soul Pacific)
- "Heavy Star Movin'" (staRo Remix)
- staRo, remiks yapan (The Silver Lake Chorus)
- "Nineteen Hundred and Eighty-Five" (Timo Maas & James Teej Remix)
- Timo Maas & James Teej, remiks yapan (Paul McCartney & Wings)
- "Only" (Kaskade × Lipless Remix)
- & Lipless, remiks yapan (Ry X)
- "Tearing Me Up" (RAC Remix)
- André Allen Anjos, remiks yapan (Bob Moses)
- "Wide Open" (Joe Goddard Remix)
- Joe Goddard, remiks yapan ()
Üç Boyutlu Ses
En İyi Üç Boyutlu Ses
- Dutilleux: Sur La Mêe Accord; Les Citations; Mystère De L'Instant
& Timbres, Espace, Mouvement
- Alexander Lipay & Dmitriy Lipay, mix mühendisleri; Dmitriy
Lipay, mastering mühendisi; Dmitriy Lipay, yapımcı (Ludovic
Morlot & Seattle Symphony)
- Johnson: Considering Matthew Shephard
- Brad Michel, mix mühendisleri; Brad Michel, mastering mühendisi;
Robina G. Young, yapımcı (Craig Hella Johnson & Conspirare)
- Maja S.K. Ratkje: And Sing ...
- Morten Lindberg, mix mühendisleri; Morten Lindberg, mastering
mühendisi; Morten Lindberg, yapımcı (Maja S.K. Ratkje, Cikada &
Oslo Sinfonietta)
- Primus & The Chocolate Factory
- Les Claypool, mix mühendisleri; Stephen Marcussen, mastering
mühendisi; Les Claypool, yapımcı (Primus)
- UPGRADED
- Morten Lindberg, mix mühendisleri; Morten Lindberg, mastering
mühendisi; Morten Lindberg, yapımcı (Øyvind Gimse, Geir Inge
Lotsberg & Trondheimsolistene)
Klasik Müzik
En İyi Orkestra Performansı
- Bates: Works for Orchestra
- Michael Tilson Thomas, kondüktör (San Francisco Symphony)
- Ibert: Orchestral Works
- Neeme Järvi, kondüktör (Orchestre de la Suisse Romande)
- Prokofiev: Symphony No. 5 In B-Flat Major, Op. 100Maja S.K. Ratkje:
And Sing ...
- Mariss Jansons, kondüktör (Royal Concertgebouw Orchestra)
- Rouse: Odna Zhizn; Symphonies 3 & 4; Prospero's Rooms
- Alan Gilbert, kondüktör (New York Philharmonic)
- Shostakovich: Under Stalin's Shadow – Symphonies Nos. 5, 8 & 9
- Andris Nelsons, kondüktör (Boston Symphony Orchestra)
En İyi Opera Kaydı
- Corigliano: The Ghosts of Versailles
- James Conlon, kondüktör; Joshua Guerrero, Christopher Maltman,
Lucas Meachem, Patricia Racette, Lucy Schaufer & Guanqun Yu;
Blanton Alspaugh, yapımcı (LA Opera Orchestra; LA Opera
Chorus)
- Handel: Giulio Cesare
- Giovanni Antonini, kondüktör; Cecilia Bartoli, Philippe
Jaroussky, Andreas Scholl & Anne-Sofie von Otter; Samuel Theis,
yapımcı (Il Giardino Armonico)
- Higdon: Cold Mountain
- Miguel Harth-Bedoya, kondüktör; Emily Fons, Nathan Gunn, Isabel
Leonard & Jay Hunter Morris; Elizabeth Ostrow, yapımcı (The
Santa Fe Opera Orchestra; Santa Fe Opera Apprentice Program for
Singers)
- Mozart: Le Nozze De Figaro
- Yannick Nézet-Séguin, kondüktör; Thomas Hampson, Christiane
Karg, Luca Pisaroni & Sonya Yoncheva; Daniel Zalay, yapımcı
(Chamber Orchestra Of Europe; Vocalensemble Rastatt)
- Szymanowski: Król Roger
- Antonio Pappano, kondüktör; Georgia Jarman, Mariusz Kwiecień &
Saimir Pirgu; Jonathan Allen, yapımcı (Orchestra Of The Royal
Opera House; Royal Opera Chorus)
En İyi Koro Performans
- Himmelrand
- Elisabeth Holte, kondüktör(Marianne Reidarsdatter Eriksen,
Ragnfrid Lie & Matilda Sterby; Inger-Lise Ulsrud; Uranienborg
Vokalensemble)
- Janáček: Glagolitic Mass
- Edward Gardner, kondüktör; Håkon Matti Skrede, chorus master
(Susan Bickley, Gábor Bretz, Sara Jakubiak & Stuart Skelton;
Thomas Trotter; Bergen Philharmonic Orchestra; Bergen Cathedral
Choir, Bergen Philharmonic Choir, Choir Of Collegium Musicum &
Edvard Grieg Kor)
- Lloyd: Bonhoeffer
- Donald Nally, kondüktör(Malavika Godbole, John Grecia, Rebecca
Harris & Thomas Mesa; The Crossing)
- Penderecki Conducts Penderecki, Volume 1
- Krzystof Penderecki, kondüktör; Henryk Wojnarowski, choir
director (Nikolay Didenko, Agnieszka Rehlis & Johanna Rusanen;
Warsaw Philharmonic Orchestra; Warsaw Philharmonic Choir)
- Steinberg: Passion Week
- Steven Fox, kondüktör (The Clarion Choir)
En İyi Küçük Topluluk
- Fitelberg: Chamber Works
- Reflections
- Øyvind Gimse, Geir Inge Lotsberg & Trondheimsolistene
- Serious Business
- Steve Reich
- Trios fom Our Homelands
En İyi Klasik Enstrümantal Solo
- Adams, J.: Scheherazade.2
- Leila Josefowicz; David Robertson, kondüktör (Chester Englander;
St. Louis Symphony)
- Daugherty: Tales Of Hemingway
- Zuill Bailey; Giancarlo Guerrero, kondüktör (Nashville
Symphony)
- Dvorák: Violin Concerto & Romance; Suk: Fantasy
- Christian Tetzlaff; John Storgårds, kondüktör (Helsinki
Philharmonic Orchestra)
- Mozart: Keyboard Music, Vols. 8 & 9
- 1930's Violin Concertos, Vol. 2
- Gil Shaham; Stéphane Denève, kondüktör (The Knights & Stuttgart
Radio Symphony Orchestra)
En İyi Klasik Vokal Solo
- Monteverdi
- Magdalena Kožená; Andrea Marcon, kondüktör (David Feldman,
Michael Feyfar, Jakob Pilgram & Luca Tittoto; La Cetra
Barockorchester Basel)
- Mozart: The Weber Sisters
- Sabine Devieilhe; Raphaël Pichon, kondüktör (Pygmalion)
- Schumann & Berg
- Dorothea Röschmann; Mitsuko Uchida, vokalist
- Shakespeare Songs
- Ian Bostridge; Antonio Pappano, vokalist (Michael Collins,
Elizabeth Kenny, Lawrence Power & Adam Walker)
- Verismo
- Anna Netrebko; Antonio Pappano, kondüktör (Yusif Eyvazov; Coro
Dell'Accademia Nazionale Di Santa Cecilia; Orchestra
Dell'Accademia Nazionale Di Santa Cecilia)
En İyi Klasik Kompozisyon
- Daugherty: Tales Of Hemingway; American Gothic; Once Upon A
Castle
- Giancarlo Guerrero, kondüktör; Tim Handley, yapımcı
- Gesualdo
- Tõnu Kaljuste, kondüktör; Manfred Eicher, yapımcı
- Vaughan Williams: Discoveries
- Martyn Brabbins, kondüktör; Ann McKay, yapımcı
- Wolfgang: Passing Through
- Judith Farmer & Gernot Wolfgang, yapımcılar
- Zappa: 200 Motels
- The Suites — Esa-Pekka Salonen, kondüktör; Frank Filipetti &
Gail Zappa, yapımcılar
En İyi Çağdaş Klasik Kompozisyon
- Bates: Anthology Of Fantastic Zoology
- Mason Bates, besteci (Riccardo Muti & Chicago Symphony
Orchestra)
- Daugherty: Tales Of Hemingway
- Michael Daugherty, besteci (Zuill Bailey, Giancarlo Guerrero &
Nashville Symphony)
- Higdon: Cold Mountain
- Jennifer Higdon, besteci; Gene Scheer, librettist
- Theofanidis: Bassoon Concerto
- Christopher Theofanidis, besteci (Martin Kuuskmann, Barry
Jekowsky & Northwest Sinfonia)
- Winger: Conversations With Nijinsky
- C. F. Kip Winger, besteci (Martin West & San Francisco Ballet
Orchestra)
Video Klip/Film
- "" —
- , klip
yönetmeni; Nathan Scherrer, yapımcılar
- "River" — Leon Bridges
- Miles Jay, klip yönetmeni; Dennis Beier, Allison Kunzman & Saul
Levitz, yapımcılar
- "Up & Up" —
- Vania Heymann & Gal Muggia, klip yönetmeni; Juliette Larthe &
Natan Schottenfels, yapımcılar
- "Gosh" — Jamie XX
- Romain Gavras, klip yönetmeni; Iconoclast, yapımcılar
- "Upside Down & Inside Out" —
- Damian Kulash Jr. & Trish Sie, klip yönetmeni; Melissa Murphy &
John O'Grady, yapımcılar
- I'll Sleep When I'm Dead —
- Justin Krook, video yönetmeni; Brent Almond, Matt Colon, David
Gelb, Ryan Kavanaugh, Happy Walters & Matthew Weaver, yapımcılar
- The Beatles: Eight Days a Week The Touring Years — ()
- , video yönetmeni; , Ron Howard, Scott Pascucci &
Nigel Sinclair, yapımcılar
- —
- Beyoncé Knowles Carter & Kahlil Joseph, video yönetmeni; Beyoncé
Knowles Carter, yapımcılar
- The Music of Strangers — & The
Silk Road Ensemble
- Morgan Neville, video yönetmeni; Caitrin Rogers, yapımcılar
- American Saturday Night: Live From The Grand Ole Opry — (Çeşitli
Sanatçılar)
- George J. Flanigen IV, video yönetmeni; Steve Buchanan, John
Burke & Lindsey Clark, Robert Deaton, Pete Fisher & George J.
Flanigen IV, yapımcılar
Birden fazla dalda aday olan ve ödül alan sanatçılar
Aşağıdaki sanatçılar birden fazla dalda aday gösterilmiştir: Dokuz:
Sekiz:
Yedi:
Beş:
Dört:
- Kirk Franklin
- Lori McKenna
- Maren Morris
Üç:
-
BJ the Chicago Kid
-
-
John Daversa
-
Tom Elmhirst
-
-
Jaycen Joshua
-
Morten Lindberg
-
Randy Merrill
-
-
Ted Nash
-
Nineteen85
-
Antonio Pappano
-
Morten Ristorp
-
-
-
-
İki:
-
Blanton Alspaugh
-
The Avett Brothers
-
Neal Avron
-
John Beasley
-
William Bell
-
-
Julian Burg
-
John Burke
-
Noel "Gadget" Campbell
-
Shirley Caesar
-
Brandy Clark
-
Jacob Collier
-
-
Kyle Dixon
-
-
-
Frank Filipetti
-
Flume
-
Stefan Forrest
-
David Frost
-
Robbie Fulks
-
Chris Gehringer
-
Rhiannon Giddens
-
-
-
-
Giancarlo Guerrero
-
-
Lalah Hathaway
-
Fred Hersch
-
Hillary Scott
-
Sarah Jarosz
-
Dave Kutch
-
-
-
Alexander Lipay
-
Dmitriy Lipay
-
Liam Nolan
-
Lukas Graham
-
-
-
Manny Marroquin
-
Richard Martin
-
Brad Mehldau
-
-
-
Thomas Newman
-
-
-
Alex Pasco
-
-
Pluss
-
Kelly Price
-
-
Roddie Romero
-
-
Amy Schumer
-
-
Rob Sevier
-
Ken Shipley
-
Sturgill Simpson
-
-
Michael Stein
-
-
-
Stuart White
-
Robina G. Young
Kaynakça
İlgili bağlantılar
Orijinal kaynak: 2017 grammy ödülleri. Creative Commons Atıf-BenzerPaylaşım Lisansı ile paylaşılmıştır.
Kategoriler